Twiling vs Vampire diaries ?

10. listopadu 2011 v 22:23 | Kiki:-*


1. Knihy
TWILIGHT-Sága ,,Stmívání,, autorky Stephenie Meyer (36) vede celosvětově žebříčky nejprodávanějších knih. Dohromady se prodalo více než 85 milionů výtisků románů Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk. První svazek vyšel v roce 2005, poslední v roce 2009
THE VAMPIRE DIAIES-Lisa J. Smith se svými čtyřmi knihami ,,Upířích deníků,, (prodáno ,,jen,, 4 miliony výtisků) daleko zaostává za ,,Stmíváním,,. Ale pozor:,,Probuzeni,,, ,,Souboj,,, Zášť,,, Temné shledání,, vyšly v USA už v roce 1991 (!) - do češtiny byly přeložené až vloni, takže je čerstvě najdeš na knižních pultech.
upiri-deniky-probuzeni-1.jpgupiri-deniky-souboj-2.jpgupiri-deniky-zast-3.jpgupiri-deniky-temne-shledani-4.jpg
2. Úspěch
TWILIGHT-Zfilmování první knihy vyvolalo obrovskou upíří horečku. Film ,,Stmívání,, vydělal celosvětově více než 380 milionů dolarů. To ale ještě není všechno! Druhý díl - ,,Nový měsíc,, má na svém kontě dokonce přes 680 milionů dolarů!
THE VAMPIRE DIARIES-The Vampire Diaries existují ,,jen,, jako televizní seriál. První řada přilákala v USA k obrazovkám skoro pět milionů diváků a je pokládaná za nejúspěšnější pořad TV kanálu ,,The CW,,.Pořad získal cenu ,,People's Choice Award,, v kategorii ,,nejoblíbenější televizní seriál,,. Ale pro srovnání: Snímek ,,Nový měsíc,, získal tři takové ceny!
3. Upíři
TWILIGHT-Upíry ze ,,Stmívání,, můžeme popsat jako neuvěřitelně krásné. Jejic kůže se ve slunečním svitu třpytí. Podle toho, jestli se živí zvířaty nebo lidmim, se jejich oči zbarvují buď zlatě nebo rudě. Někteří z nich mají z cele zvláštní schopnosti: například Edward (Robert Pettison) dokáže číst myšlenky a jeho sestra Alice (Ashley Greene) vidí do budoucnosti.
THE VAMPIRE DIARIES-V přímém boji proti upírům ze ,,Stmívání,, by upíři z televize neuspěli. Na slunečním světle umírají a v seriálu mohou upíra porazit dokonce i lidé. Stojí za to uvést, že se Stefan (Paul Wesley, 27) se svými ,,kolegy,, může dorozumívat v myšlenkách a dokáže dokonce ovlivnit i vůli smrtelníků. Pokud se tihle upíři živí zvířecí krví místo lidské, jejich síla slábne. Taky mají typické trhací špičáky!
4. Lovestory
TWILIGHT-Studentku Bellu (Kristen Stewart) a upíra Edwarda spojuje velká láska. Edward má ale konkurenta: vlkodlačího kluka Jacoba (Taylor Lautner)! Ten bojuje prostředky a i ona cítí, že ji její nejlepší přítel přitahuje...
THE VAMPIRE DIARIES-Taky v příběhu ,,The Vampire Diaries,, se vyskytuje milostný trojúhelník. Elena (Nina Dobrev, 21) se zamiluje do školního ,,nováčka,, Stefana. Rychle pozná, že je to upír, ale ten ,,hodný,, - živí se zvířaty. Mezitím co se pokouší podmanit si ho, objeví se v městečku Stefanův zlý bratr Damon (Ian Somerhalder, 31), který má v plánu Elenu svést, ale jen proto, aby naštval svého bratra. pro kterého upíra se krásná smrtelnice rozhodne ?
5. Herci
TWILIGHT-Super: Pro zfilmování ságy ,,Stmívání,, byli herci vybíráni podle románové předlohy. Robert Pettison (23), Taylor Lautner (17) a Kristen Stewart (20) jsou považováni za perfekní ztělesnění Edwarda, Jacoba a Belly a jsou naprostými miláčky všech fanoušků. Není se čemu divit, spisovatelka Stephenie totiž trvá na přesném zpracování knihy.
THE VAMPIRE DIARIES-Na první pohled je znát, že se televizní seriál hodně podobá ,,Stmívání,,. Škoda, protože když člověk porovná knížky, tak se od sebe právě hlavní představitelé dost liší. Stefan má v románové předloze černé vlnité vlasy - přitom v televizi je z něj dokonalá kopie Edwardova stylu. Zvlášť nápadné je, že hlavní ženskou postavu Elenu autorka Lisa J. Smith popisuje jako modrookou blon´datou krásku. V seriálu vypadá ale skoro jako Bella...Zajímavost: Jako seriálový se v USA zatím vybarvuje zloduch Damon!

VÝSLEDEK
Stmívání pořád jasně vede. Větší úspěch, více fanoušků, opravdové hvězdy. Zapřísáhlí příznivci Edwarda, Belly a spol. by kromě toho mohli ,,The Vampire Diaries,, pokládat za levnou kopii. Možná se ale vyplatí vyčkat. Postupně totiž vyjde najevo, že se děj obou projektů hodně liší, a seriál se časem může vybarvit jako pořádný napínák! Televizní upíři tak svým kolegům z kina šlápnou na paty. trochu nepříjemná zpráva pro všechny fanoušky knih ,, Upíří deníky,, - děj seriálu je oproti knižní předloze značně pozměněný...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Twiling sága vs the vampire diaries

Twiling sága 50% (32)
The vampire diaries 50% (32)

Komentáře

1 wicky1239 | Web | 11. listopadu 2011 v 16:26 | Reagovat

ahoj :) prepáč že ťa s takýmto otravujem. Prosím ťa hlásla by si za mňa na tejto stránke: http://gd-mcr-30stmsvet.blog.cz/1111/anketa-posledni-kolo-sonbu
som tam ako wicky1239 Ďakujem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama