Stmívání něco o něm

5. listopadu 2011 v 0:31 | Kiki:-* |  Stmívání vše o filmu
Stmívání (anglicky The Twilight Saga) je série čtyř románů s upíří tématikou od americké autorky Stephenie Meyer. Tyto romány mapují období v životě Isabelly "Belly" Swanové, dospívající dívky, která se přestěhuje z Arizony do městečka Forks ve státěWashington a její osud se proplete s osudy klanu upírů, kteří zde žijí.
Příběh je z valné části napsán z pohledu dospívající Isabelly (Belly) Swanové, v závěru třetí knihy a v knize čtvrté jsou však vloženy části vyprávění jedné z postav, Jacoba Blacka. Půlnoční slunce, "pátý", nedokončený díl ságy, se věnuje příběhu první knihy z pohledu Edwarda Cullena, který je po Belle druhou hlavní postavou.
První díl ságy Stmívání (anglicky Twilight) byl publikován roku 2005, následovaly knihy Nový měsíc (anglicky New Moon), Zatmění (anglicky Eclipse) a Rozbřesk (anglicky Breaking dawn). Do ságy lze řadit i nedokončené Půlnoční slunce (anglickyMidnight Sun), které ještě není vydané.
Od vydání prvního románu, Twilight, v roce 2005, získaly knihy obrovskou popularitu a komerční úspěch po celém světě. Sága Stmívání je všeobecně označována jako upírská romance pro mladé čtenáře. První kniha se v roce 2008 dočkala filmového zpracování a žánrově se jedná o akční romantický fantasy triller
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama